Güncel Haberler

Biden’dan Netanyahu’ya Gazze için anlaşma çağrısı! ‘Acil ateşkes gerekli’

ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile telefonda görüştü. Beyaz Saray'dan görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İki lider Gazze'deki durumu görüştü. “Başkan Biden, yardım çalışanlarına yönelik saldırıların ve genel insani durumun kabul edilemez olduğunu vurguladı.”

Açıklamada, Biden'ın Netanyahu'ya İsrail'in sivillerin zarar görmemesi ve yardım çalışanlarının güvenliği için somut önlemler alması gerektiğini ilettiği ve Biden'ın ABD'nin Gazze'ye yönelik politikasının İsrail'in bu önlemleri almasına bağlı olduğunu açıkça ifade ettiği belirtildi.

MÜZAKERECİLER YETKİ ÇAĞRILDI

Açıklamada, Biden'ın, insani durumun istikrara kavuşturulması, iyileştirilmesi ve masum sivillerin korunması için acil ateşkesin şart olduğunu vurguladığı ve Başbakan'a, rehinelerin eve getirilmesi konusunda gecikmeden anlaşmaya varılması için müzakerecilerine yetki vermesi çağrısında bulunulduğu belirtildi. İki lider ayrıca İran'ın İsrail ve halkına yönelik açık tehditlerini de ele aldı. “Başkan Biden, ABD'nin bu tehditler karşısında İsrail'i güçlü bir şekilde desteklediğini açıkça ortaya koydu.”
Biden ile Netanyahu arasındaki görüşmenin 30 dakikadan az sürdüğü bildirildi.Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Göz göre göre vurdular!  O anlar kameralara yansıdıGöz göre göre vurdular! O anlar kameralara yansıdı
Katlanır elektrikli bisiklet BİM'e geliyor!Katlanır elektrikli bisiklet BİM'e geliyor!
MİT: Suriye'de 'Sorhin Çele' etkisiz hale getirildi MİT: Suriye'de 'Sorhin Çele' etkisiz hale getirildi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş